Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Fotogalerie

edit   Bíteš (část 3. - Polar) (autor: Pavel)

Třetí část reportáže z Extraligového závodu Brno - Bíteš - Brno bude věnovaná záznamu z Polaru CS600, který jsem vezl. Chtěl bych tímto odpovědět na dotazy ohledně toho, jak rychle se jelo a abych dal možnost posoudit ostatním, jestli by na to zvládli.

Po startu od Voroněže se rychle najelo do kohoutovického kopce, který jsem uvisel na chvostu pelotonu. AVG rychlost 27,6 km/h. Ve sjezdu jsem to proto pustil, abych se dostal více dopředu. Ve druhém kopci na kostkách mi ale uprostřed došlo a vycouval jsem z balíku, do kterého jsem se pak těžce za vrcholem dotahoval, ale podařilo se ještě na rovině před Rosicemi.
Kopec v Zastávce se jel rychle, ale neútočilo se, protože prémii získal někdo ze čtveřice uprchlíků. AVG rychlost 23 km/h. Za Zastávkou se ale tempo hodně zpomalilo. Místy se nejelo vůbec, místy se tvrdě ale krátce útočilo ....
... takto se pokračovalo přes bufet za Bíteší a proti větru přes Domášov sjezdem do Říčan. Spojovačka mezi Říčany a Rosicemi byla hodně rozbitá a bylo třeba být vepředu. Mnoho závodníků zde chytilo defekt. Také foukal nepříjemný boční vítr a tvořily se klasické terezíny.
Ve druhém stoupání za Zastávkou se balík rozpadnul, já zůstal hodne vzadu a prakticky celou cestu do Bíteše jsme se točili v rychlém kolotoči s cílem dohnat co nejvíce cyklistů před námi.
To se nám také podařilo, při výjedzu z Bíteše jsme jeli v cca 40ti členném balíku, což mělo ale za následek, že se nikomu moc nechtělo proti větru tahat špici, a tak se nejelo nijak závratně rychle. Výhodou bylo, že na spojovačce se nebláznilo a nikdo nedefektil.
Ve stejném poklidném duchu se jel i naposledy zastávecký kopec a pak vlastně již celý zbytek závodu.
Trochu oživení pro mě a Pohyho přinesla snad pouze křeč do mojí pravé nohy na 125 km, a tak mi chvíli musel Pohy pomáhat a hlídat abych neodpadnul.
Zrychlilo se až v závěru, když se borci pokoušeli spurtovat o 50-90 místo :), což mi přišlo trochu zbytečně riskantní, a tak jsem se toho neúčastnil a pouze si hlídal, abych neudělal mezeru.