Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Moravský pohár - Vidnava


Datum: 6. května 2014 :: Autor: Laďa
foto

Úvodní závod letošního ročníku Moravského poháru se odehrál ve sváteční čtvrtek 1. května na samém severu moravy v příhraničním městečku Vidnava. KC Brno se vypravil ve složení Jura, Petr a Laďa. No a aby bylo auto plné, přidal se ještě kamarád Tom, který s námi vcelku pravidelně v zimě trénoval. Vzhledem k poměrně velké vzdálenosti z Brna a brzkému startu v 10h jsme byli nuceni vyrazit už v 6h, což v mém případě znamenalo budíček v 5h, no super začátek dne :-) Cesta utíkala svižně a bez komplikací, jedna krátká zastávka ve Velkých Losinách a už šplháme na Červenohorské sedlo. Po jeho přejetí nás přivítala azurová obloha což nás pozitivně nabilo a během chvilky už parkujeme ve Vidnavě. Času nebylo nazbyt takže rychle na prezentaci se zaregistrovat, vyzvednout startovní čísla a pak už klasická předstartovní příprava zahrnující mimo jiné také aplikaci konopné masti dle Petrova tajného receptu - prý si to maže na pr***, ale my jsme si tím namazali raději jen nohy :-)

Po chvilce jsme už všichni připravení a vyrážíme na krátké rozjetí po okruhu. Podle profilu na mapě okruh vypadá skoro jako rovina, ale realita byla trochu jiná. Nešlo sice o žádné dlouhé kopce, spíše krátké minutové brdky "na velkou", což dávalo ale tušit že se pojedou na krev. Zanedlouho už se řadíme na start a pocituji klasický starťák, který se objevuje na začátku sezony, než se ze závodění stane rutina. Po startovním výstřelu všechen stres mizí a už slyším jen klasické hučení balíku a jdeme na to :-) Jak jsem už naznačil výše, do úvodního krátkého stoupání se jede nekompromisně na plný plyn, polovina lidí to dupe se sedla a mě je jasné že dneska to bude řežba. Docela se mačkám, ale úplně nadoraz nejedu takže se celkem v pohodě držím v první třetině balíku. Někde v polovině okruhu zahlédnu v balíku Toma a Petra, ale docela se to tam míchá takže za chvilku už je zase nevidím. Moc se neohlížím a spíš si dávám bacha abych se někde nesmotal, protože občas je to docela divoké. Holt všichni jsou natěšení na závodění. Pro naše kategorie byl závod vypsaný na 4 okruhy, to znamená celkem cca 65 km svižného závodění.

Další průběh závodu už není potřeba moc rozepisovat, v druhém kole se balík trhá a zůstávám v přední skupince třiceti lidí spolu s Petrem. Jura a Tom bohužel zůstávají někde vzadu. Takto to zůstává prakticky až do konce závodu, a naše skupinka se natrhá až v cílovém dojezdu do kopce, kde už si každý jede za své. Celkově se jednalo o velmi rychlý závod průměrnou rychlostí takřka 40 km/h, takže bylo nutné být stále ve střehu, protože stačilo drobné zaváhání a balík by byl pryč. Za sebe jsem s výsledkem spokojený, objel jsem to v prvním balíku ale hlavně se jako "bývalý" bajker s každým dalším silničím závodem učím jak na to hlavně po taktické stránce :-)

Výsledky
Video

Po závodě jsme se rozhodli využít hezkého počasí a dát trochu delší vyjetí ve formě výletu. Jura operativně vymyslel trasu a vyrážíme volným kompenzačním tempem směr Žulová a Jeseník. Tady zastavujeme na jídlo a kávičku. Potom volně vyšlápneme příjemný kopec na Rejvíz a dolů si užíváme perfektní a rychlý sjezd. Poté se ještě promotáme přes pár vesniček a jsme zpátky ve Vidnavě. Nakonec z toho bylo příjemné 72 km "vyjetí" :-) Celkově to hodnotím jako příjemně strávený den a těším se na další podobné akce.