Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Liechtenstein Tour


Datum: 11. května 2014 :: Autor: Laďa :: Fotogalerie: camera
foto

Nedaleko Brna na samém okraji Moravského krasu se v druhý květnový svátek konal již třetí ročník silničního závodu Liechtenstein Tour. Centrum celého dění je bylo jako každoročně v obci Vranov. Pro závodníky byli opět nachystány dvě trasy a náš tým měl hned pět zástupců. Kratší 52km si vybral Petr, Jura a Miloš, a na start delší 92 km trasy se postavil Pohy a Laďa. Po symbolickém společném startu v 11h se peloton rozjel za zaváděcím autem směrem na Šebrov, kde byl teprve odmávnutý ostrý start a jelo se po hlavní silnici směrem na Blansko. Po pár km se začalo stoupat na Olomučany, kde se jelo skoro nadoraz a každý se pomalu zařazoval tam kam výkonnostně patří a celé pole se natahovalo a nadělovalo do skupin. Pohymu se podařilo nahoře uviset ve vedoucí skupině a já jsem se s vypětím všech sil udržel v druhé skupině s Petrem.

Následoval rychlejší úsek přes Jedovnice a Křtiny, který se jel ve velmi slušném tempu a já jsem plápolal na chvostu skupiny, což zejména v různých odbočeních bralo hodně sil si to neustále dojíždět. Následně jsme přejeli kopec přes Babice, následovaný rychým zatáčkovitým sjezdem přes Kanice do Bílovic. Tady je krátký, ale výživný "pavé" úsek po kostkách a za ním příjemná rovina kolem řeky Svitavy do Adamova. V tomto úseku se jelo poměrně klidně, takže byl čas se konečně trochu najíst a doplnit cukry. Na začátku Adamova se trasy dělí, takže závodníci na krátké trase odbočili doleva a my pokračovali do druhého kola, a čekal nás ještě jedna známá stojka do Olomučan, ale tentoktát z druhé strany.

Druhé kolo jsem opět celé objel ve své skupině, a zanedlouho na nás čekal poslední těžký kopec do Útěchova. Na začátku kopce jsem bohužel nebyl schopný akceptovat tempo mojí skupiny takže jsem rychle procedil a nakonec ani neuvisel a jel sám. Kopec jsem si docela vytrpěl a nahoře si říkal jestli mám tohle zapotřebí. Ale po průjezdu cílovou bránou a probírání zážitků s kamarády si člověk řekne, že to závodění za tu bolest stojí :-)

Pohymu se závod velice vydařil a přijel si pro krásné 2. místo v kategorii, mě to bohužel stačilo až na 14. místo v kategorii. Velice úspěšní byli také kluci na krátké trase. Petr vybojoval 2. místo v kategorii a Miloš hezké 3. místo také ve své věkové kategorii. Jura na to celé dohlížel z 11. místa celkově. Všem velká gratulace!

Výsledky - 52 km
Výsledky - 92 km