Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Červnové závody


Datum: 22. června 2014 :: Autor: Laďa
foto

Závodní kolotoč je v plném proudu, tak jsem si říkal že by nebylo špatné napsat nějaké krátké shrnutí hlavních červnových závodů.

VyKing - Král Vysočiny (100 km)
Jednalo se o celkem komorní závod (cca 100 startujících na obou trasách), ale konkurence dobrá (Rosťa Krotký, Jarda Sláma atd). Připraveny byly dvě trasy, na 50 km startoval Jara a Jura, a na 100 km jsem vyrazil já a Petr. Po startu se jede asi 15 km za motorkou, takže byl čas vychytat nějaké dobré místo v balíku. Po odbočení z hlavní silnice a ostrém startu se do úvodního táhlého kopce jede celkem svižně, ale stále se drží po hromadě velký balík. První pořádné dělení nastalo až ve stoupání z Jimramovem (tesně po odělení krátké trasy). Tady mě to trochu ujíždí, snažím se docvaknout asi dvacetičlennou skupinu na čele, ale cítím že už jdu "přes závit", takže to vzdávám. Hned chytám dojíždějící skupinu asi 10 lidí, chvilku se jede, chvilku se nejede, pár lidí neví jak se správně střídá atd. no sranda, ale než jet sám :-) S touto skupinou objíždím prakticky celý zbytek závodu a jako útěchu vyhrávám alespoň cílový dojezd této naší skupiny. Celkově finišuji okolo 20. místa, cca 10 min za vítězem.

Křižanovská padesátka (80 km)
Sice se to jmenuje Padesátka, ale jedou se trasy 40 a 80km. Na startu delší trasy stojí poměrně skromný balík asi 50 lidí, ale opět nechybí duo Krotký & Sláma, takže je hned jasné, kdo bude dnes tvrdit muziku. Po startu se jede docela svižné tempo, ale bez problémů se pohybuju někde v popředí balíku. První rozhodující dělení je na vrchařske premii asi na dvanáctém km. Tady jedu doraz, vidím mlhu, ale uvisím vedoucí skupinku, kde nás zůstává asi patnáct lidí. Další kopce se jedou překvapivě celkem v klidu tak nemám problém se držet ve skupině. V druhém kole se trochu přiostřuje, kluci přiložili pod kotel a začíná poěrně dost tvrdých nástupů, ale všechno silou vůle uvisím. Popravdě jsem si dával jak pes a čekal jsem kdy odpadnu. Tato situace nastala až v posledním kopeci z VelMezu, kde už si z vláčku vystupuju ještě se dvěma klukama. Zbytek dojíždíme tedy ve třech, necelé dvě minuty za vítězem, na 6. místě v kategorii. S výkonem tentoktát velká spokojenost!

Kavkaz Cup #3 - Maratonek (42 km)
Na startu vidím známé tváře Mira, Standa, David a Dalibor, takže je jasný že to dnes bude bolet. Začátek přes Nebovidy se jede celkem v klidu, první kopec do Ořechova už ale jedem celkem šrot, ale tak nějak to uvisím. Prštice taky vydupem pohodě, ale v Omicích už tuším že odpadnu. Když ale vidím že Mira v půlce kopce odpadá, tak mě to nakopává a přiložím do kotle a doháknu si kluky vpředu. Bolelo to teda pekelně ale mám je! Pak zase jedeme kus pohromadě, já se trochu dávám dohromady, ale po pár km v Nebovidech už jejich nástup nechytám a definitivně odpadám. Když ale vidím že další pronásledovatelé za mnou jsou daleko, tak už si jedu svoje a dojíždím sám do cíle. Nakonec beru 4. místo celkově a 3. v kategorii, plus cenné body do poháru kde se nečekaně posouvám na druhé místo!

Zlaté Kolo Vysočiny (100 km)
Byl jsem nalomený zkusit 200 km trať, ale zdravý rozum vyhrál takže opět startuji na 100 km trati. Letos se sešla o něco menší konkurence než předchozí roky (zákaz startu licencovaných), takže narozdíl od loňska celkem vychytávám úvod a první kopec jedu prakticky úplně na čele. Dlouho se drží velký balík, ne a ne se to nikde nadělit. Celkem v pohodě se pohybuju v popředí, tak abych do kopců najížděl zepředu chytal případné nástupy, kterých dnes bylo taky docela dost. V Bystřici odjíždí jeden závodník, ale necháme ho jet protože si říkáme, že 50 km v tom větru sám nemůže vydržet (nakonec vydržel!!!). Nakonec skupinka vydrží po celý závod a celé se to rozhoduje až v posledním kopci do Rudy, kde se jedou kruté bomby a už nejsou síly na to chytnout nástup, takže dojíždím kousek za prvníma a beru opět 6. místo v kategorii. Na bednu chybělo 30 vteřin, škoda :-)

Rampušák (130 km)
Tentokrát opět moje premiéra na tomto závodě, takže netuším do čeho jdu. Opět volím pouze "dětskou" trasu 130 km, protože na 180 km zatím nemám mentálně :-) První kopec po startu se jede relativně klidu, v druhém větším kopci Výprachtice mě to těsně před vrcholem ujede. Už si říkám že je to v háji, ale po sjezdu do Čenkovic chytám pár odpadlíků a jsem v pozitivním šoku že během 5 minut pohodě dojíždíme balík, hurá :-) Pak se jede dlouho v balíku, tempo svižné ale žádné čoklování, dokonce jedu chvilku i na čele. Nakonec mě první skupina ujíždí až někde na 62 km ve stoupání za Rokytnicí, ale tvoří se hned skupina asi 10-15 lidí ve které strávím v podstatě zbytek závodu, který dokončuji někde kolem 30. místa celkově, se ztrátou na vítěze cca 12 minut.