Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Křižanov a Ruda pohledem Miloše


Datum: 30. června 2014 :: Autor: Miloš
foto

Bývalý kolega bajker, nyní silničář Laďa mne inspiroval se svými pěknými , výstižnými reportážemi a tak jsem si řekl, že jak mně vybídl Jura na setkání loni v Zastávce, pokusím se i já ze zadních pozic ho v literární činnosti podpořit ať v tom není tak sám. Kromě již absolvovanýho Liechensteina a Mamuta letos již další silnici závodně neokusím. Můj závod číslo 9 a 10 tedy byl Křižanov a Ruda.


Křižanovská padesátka
V Křižanově jsem kalkuloval, že na dlouhou trať vyrazí málo mých vrstevníků a tak jsem to zkusil. Počítal jsem, že čelo rychle ujede, což se potvrdilo, zvlášť, když začátek byl do kopce, ale znal jsem dvojici místních Hodáňů a doufal jsem , že se jich chytnu. Dlouho se mi to nedařilo , protože můj rozjezd je tradičně dlouhý než se pořádně rozdýchám, ale těsně před vrcholem v Heřmanově se mi to přece jen povedlo. Pak bohužel to bylo celkem nudné. Nikoho jsme nedojeli a ani nikdo nás. Dařilo se celkem střídat a tak jedině 3 x špatné odbočení v prvním kole a zmije na vozovce v obou kolech byly jediné vzruchy na trati. Parádní tedy byl sjezd z Rudy a za odměnu zase výjezd do Březejce. Pak jen fikot mezi dírami přes Sviny do Křižanova. Zde se mi přece jen po odpoutání od Hodáňů v závěrečné cílové „ rovince „ do prudkého kopce a zatáčky s dírou uprostřed podařilo jednoho z odpadlíků předjet.

Nálada v místním kulturáku byla velice přátelská , tombola bohatá a posezení v kavárničce čí pod pergolou venku v teplém, letním, slunečném odpoledni příjemné. A to přesto, že za mnou přijelo jen několik lidí a v kategorii to bylo až 5 místo. Kromě Ladi zde působil taky Ondra , ale ten se chtěl ode mne táhnout, což jsem odmítl a tak jsme se nebavili a musel jsem dát řeč místo něho s MagdouK.

Zlaté Kolo Vysočiny
Závod v Křižanově jsem jel poprvé, ale moje milované Zlaté kolo (už několik medailí) už asi po osmé. Vzhledem k tomu, že udělali novou kategorii 60+ , já s 59 lety měl míň soupeřů a tím i naději. Přesto že jsem společně s Porim stál tradičně v první lajně, opět se mi nepodařilo napoprvé našlápnout pedál ( z 8 ročníků se mi to podařilo jen asi 1 x ) a tak nervozita se podepsala na tom, že se mi do postartovního kopce první skupina rychle vzdálila k Bíteši. Ve druhé skupině jsem se držel proti větru co to šlo, ale do zatáčky jsem přijel hodně vzadu a vzhledem k tomu, že se někteří báli na písku to víc naklopit, skupina se nadělila a vítr nás roztrhal.

Nu co chvíli jsem bojoval sám až se kolem mne začala motat dvě děvčata, s kterými jsem většinu trati letos taky nakonec objel. Až v krásným sjezdu z Kamenné k řece Oslavě se podařilo 6 členné skupině, která se to nebála pustit víc jak my, nás dojet. Chvíli se mlčky šlapalo společně do kopce a to i kolem fotbalového utkání v Heřmanicích. Až moje děvčata ve vzájemném souboji za to vzala a skupinu pod Rudou roztrhala na korálky ( obě vyhrály svoje kategorie ). Já jsem je měl na dosah. Jenže v poslední zatáčce mě ve smyku podjela jedna Favoriťačka a s heknutím další borec, kterého jsem v rovince chtěl přespurtovat, jenže se mi podařilo vytrhnout tretru z pedálu a bylo po naději a trpké zklamání jako loni ( 4. místo) a letos 5. A to přesto , že na mne průměr přes 30 km nebyl proti 29 v Křižanově špatný. Ještě , že moje dcera Hanka byla v kategorii druhá, za mojim děvčetem a to zvedlo náladu. Vždyť den před tím jsem ji poučoval jak to má jet a celou trasu s ní objel.

Kromě tradiční „ hnojařsky“ upřímné a milé atmosféry, slunečného počasí a obětavých místních lidí bylo letošní nečekané překvapení v podobě živé početné kapely s netradičním repertoárem pro cyklisty, která hrála před startem-