Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Závody na přelomu sezony


Datum: 14. července 2014 :: Autor: Laďa
foto

Mirva Tour (88 km)
Tentokrát vyrážím sám směr Moravská Třebová kde se jde Mirva Tour, což je jeden ze závodů série Cykloman. Na startu stojí skromný balík asi 70 lidí, ale vidím pár známých tváří a tak je jasné, že dneska to nebude kochací vyjížďka. Závod se jede na totožném okruhu kde se loni konal Český Pohár v Jevíčku. První kopec v nájezdu na okruh se jede docela svižně, ale držím se vepředu. Poté se najede na okruh a jedou se 4 kola, v každém kole je cca 1 km dlouhý, docela slušný kopec. V prvním kole tam silou vůle uvisím cca 15 člennou skupinku, ale je mi jasné že dneska nebude můj den.

V druhém kole jedou borci takové už takové kule, že v tomto kopci "překvapivě" odlítnu a jedu asi půl kola sám na větru. Jsem sem nějaký zatažený a po rovině proti větru se sotva plazím. Po chvilce mě dojedou dva kluci, což mě to trochu povzbudí a zahákuju a jedu s nima. V dalším kole nabíráme ještě další dva odpadlíky. V posledním kole už toho mám docela plný brejle a jakmile začnou kluci v cílovém kopci nastupovat, tak už orpadám z háku a jedu si svoje tempo do cíle. Na tu bídu nakonec 15. celkově / 8. kat (ztráta na vítězě 8 minut).

XCR Specialized CUP #3 (55 km)
Konečně mi to tentokrát vychází časově, takže vyrážím směr Masarykův okruh. Nyní se jelo proti směru okruhu, což jsem ještě nejel takže jsem zvědavý. Na startu nebylo nějak moc lidí takže se v pohodě držím poblíž čela. Hned v prvním kole odjíždí skupina asi deseti lidí, a ve druhém kole si chci najet víc na čelo, ale trochu tomu přišlápnu a úplně náhodou dostávám do úniku. Chvilku jedu mezi uprchlíky a balíkem, ale asi po minutě dupání proti větru jsem usoudil, že to co právě dělám je pitomost a nechávám se sjet. Dvě kola mi trvá než se opět trochu srovnám. Náš hlavní balík potom jede svižné a stabilní tempo, takže nebyl moc velký problém se tam udržel po celý závod. Do cílové rovinky nás najíždí balík asi dvaceti závodníků, ale do nějakého velkého špurtu už nebylo moc sil takže končím 32. celkově a 12. v kategorii. S Ondrou a Pohym dojíždíme prakticky ve stejný čas v rozmezí jedné vteřiny.

Beskyd Tour (85 km)
Další moje premiéra. Poté do nám Jura oznámil že jede dlouhou trasu, jsem byl nalomený zkusit taky dlouhou, ale nakonec po zralé úvaze (díky Ondro!) se hlásím pouze na "dětskou" 90 km trasu. Na startu s Ondrou stojíme asi až v 1/3 balíku, což me trochu znepokojuje. Když vidíme jak se po startu pole natahuje, tak Ondra jen smutně prohodí "Na startu se závody nevyhrávají, ale prohrávají" :-D Neváháme a hned se začínáme prokousávát balíkem dopředu a po chvilce už jsme oba na komforní pozici někde kolem třicítky (já běhěm závodu dokonce dvakrát úplně na čele). Co k tomu napsat dál...no zažil jsem už zajímavější průběh závodu. Prvních 80 km to byla v podstatě jen dupačka v balíku a uhýbání protijedoucím autům. Na konci Frenštátu se výrazně zrychlylo a u Ráztoky se prásklo do koní a následoval 7 km šrot na Pustevny. Kopec je to slušný, takže se balík hezky natrhal a každý si jel to svoje. Nahoru dojíždím se ztrátou 4 minuty na vítěze, což znamená 19. celkově a 7. v kategorii. Příště asi fakt zkusim tu "dospěláckou" trasu :-)

Kavkaz Cup #4 (16 km)
Po sobotním Beskydovi a večerních pivech se jdu v neděli zpráskat na Kavkaz Cup. Tentokrát se jela 18 km časovka - Střelické kolečko. Můj hlavní cíl byl nějak slušně to objet a urvat pár bodů do celkového hodnícení. Bolelo to jako čert a půl hodina v kyslíkovém dluhu nebyla moc příjemná :-D Nakonec z toho bylo "až" 6. místo v Elite, po sobotě asi maximum co šlo zajet...

Nyní mě čekají dva víkendy bez závodů, ale konečně dovolená což beru jako přepůlení sezony a čas si trochu odpočinout, fyzicky i morálně :-)