Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Sezóna 2015 úspěšná či neúspěšná?


Datum: 19. října 2015 :: Autor: Miloš Klimeš
foto

Narodil jsem se již v roce 1955 tedy letos 60 let. Radostí, veselí a rozmarných dětských her tedy již moc není a tak kolo mi dává opravdu hodně v mém současném životě i když to někdy tolik bolí, ale právě snad právě proto. Jsou to věci – pocity, které se nedají koupit, ale jen prožít. Sezona to pro mne tedy byla výživná, otázka je jestli byla i úspěšná, nebo mohla být úspěšnější. V následujícím výčtu umístění ať každý ctěný čtenář posoudí sám. Faktem je, že ve většině závodů jsem se proti loňsku zlepšil. Buďto bylo novým kolem KTM s 29 koly (asi hodně), nebo letošním průběhem roku, kdy bylo většinou téměř sucho (bláto já nerad). Výkonnost asi nahoru nešla. Bedna je opravdu příjemná věc a člověk má za tu celoroční dřinu přece jen odměnu a to pár vteřin slávy (hlavně medaile, věcné ceny bez mého zájmu). Letos jsem tedy v jejich počtu asi v sportovním životě nejúspěšnější, ale těch brambor bylo fakt moc.
Tak tedy první cyklistický závod jsem jel v roce 2002 a to jen jeden za celý rok a jmenoval se Líšeňská masovka a jel se v Mariánském údolí a byl to první a zároveň poslední ročník. První kolo v životě jsem si koupil Amulet za 5 000 Kč v roce 1997 a za celý rok jsem ujel 370 km. V tom závodě jsem skončil čtvrtý od konce a po něm jsem byl nadšen jak to krásně bolí a to v teplácích, keckách a bez odpružené vidlice v lese. Postupně to šlo s kilometry, závody i koly nahoru.
No a letos to bylo asi moje maximum. Začal jsem v březnu dvojzávodem víkendovým v Hlohovci a Šanově a skončil opět dvojzávodem minulou neděli ve Zlíně a Strašicích v Brdech. Celkem tedy 28 závodů a z toho jen 4 silniční (škoda Vranova a Křižanova). Z tohoto počtu 8 x bedna, ale pozor 10 x 4. místo v kategorii tedy víc jak třetina a to fakt naštve ikdyž jsem si skoro už zvyk. Nejhorší umístění bylo v NMNM 23 a tov kategorii nad 50, když v 60kách bych byl druhej.
Zaměřil jsem se na dvě cykloserie o sedmi respektive šesti závodech. V Galaxy serii jsem v bodování v kategorii za rok skončil druhý a v témže v Cyklomaratontour třetí. Jelikož to byly moje hlavní cíle snad mohu být spokojený. Za závody jsem jezdil po celé republice a obětoval pro úspěch dost času. Samozřejmě ani finančně ani věcně se to taky nevyplatilo.
Tak si snad do příštího roku mohu jen přát, aby ještě část lesku zbylo i na rok 2016 a přežil ho také jako letos ve zdraví. Vždyť letos v tom suchu jsem si to okořenil 3 pády. Ale dalo se to přežít a s lehkou ztrátou krve to vždy v euforii dojet do cíle.