RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Orange Is The New Black

Datum: 1. listopadu 2016 :: Autor: Miloš Klimeš

Nedávno jsem veřejně v naši diskuzi slíbil, že shrnu svoji letošní závodní sezonu. Takže tak sice činím až za měsíc po posledním závodu „Ořešínský vichr„ ale přece.

Letos jsem stál na startu prvního závodu sice až 3. dubna (kvůli soustředění v Toskánsku), ale za to o to pyšněji. Měl jsem totiž na sobě ten nejlepší a nejhezčí dres svého života , tedy nejen dres, ale i helmu, rukavice, ponožky a to vše sladěné hezky do černooranžova. Fakt pěkné (husté), ale přineslo mi to při hodnocení výsledků i spokojenost a závodní štěstí? Těžko objektivně říct, ale při srovnání s sezonou 2015 asi ano. I když možná šlo těch podií vytěžit víc. Je to někdy nejen o štěstí , ale naopak i smůle.

Letos tedy celkem 25 závodů (loni 28) a z toho 9 x bedna (loni 8) a brambory jen 4x (loni 10). V tom byly ale jen dva silniční (oba cinkly), protože kvůli dovolené jsem přišel nejen o Hlohovec, ale hlavně o Mamuta a to je jistě na škodu. Ne všude byla vyhlášena pro mne výhodná kategorie rakváčů – veteránů, tedy 60+, ale před pár lety to nebylo nikde, takže i tak dobrý ( je proč závodit ). Někde to bylo jen 50+, ale přesto jsem v TOP 10 byl 22 x a nejhorší dvacáté místo v 40+ a jednou jsem nedojel shodou okolností v posledním závodě 2.10.

Bohužel jsem měl celkem čtyři pády a to v jednom závodě v Náměšti dokonce dva. Vrcholem , ale bylo , že mne zalehl v Jistebnici tandem s dvěma chlapama, takže to, že jsem dojel jen s jednou funkční brzdou čtvrtý bylo vlastně štěstí (škoda jen za 2 tisíce). Nakonec kdo nepadá jezdí pod své možnosti. No a jednou jsem přetrhl řetěz na občerstvovačce , když jsem šahal po banánu. To horší se odehrálo až v druhé půlce sezony, takže asi únava.

Proto jsem taky pojal říjen hodně odpočinkově , což asi při olympiádách bude znát. V listopadu ale zase do toho půjdu. A to jsem si říkal asi před třemi léty , že po šedesátce toho už nechám (závodění) , ale je to jako droga (snad neškodí). A tak znovu do toho. Trénovat kvůli závodění stále nutí do fyzické aktivity a to je snad dobře.

Douškou na závěr je skutečnost , že jsem původně nechtěně znovu absolvoval jako loni Galaxy serii sedmi závodů a v kategorii pro mne překvapivě skončil třetí a to asi za výdrž. Naopak v premiérovém Karpatském poháru jsem skončil čtvrtý, ale jel ze šesti závodů jen tři. (zase dovolená).