Oficiální stránky brněnského klubu cyklistů KC Brno o.s., 1. Máje, 664 84, Zastávka u Brna
Login: Heslo:

Srazy u Olympie

mapa_olympie

Naši partneři

SportRaces
FFWD zapletená kola FFWD zapletená kola
ALÉ Cycling ALÉ Cycling
2MCyklosport 2MCyklosport
KTM elektrokola KTM elektrokola

Spřátelené weby

RoadCycling RoadCycling

Reportáže

Etapový trénink do rychla


Datum: 29. března 2009 :: Autor: Pavel

Minulý rok se nám velice osvědčilo pořádat tzv. „tréninky do rychla“, kde si účastníci mohli vyzkoušet trénink v závodní intenzitě. Předpokládám, že i pro letošní sezónu budeme v těchto aktivitách pokračovat, jen je třeba ještě trochu počkat (asi na polovinu dubna) až se prodlouží den natolik, aby se dalo bezpečně za světla dojet domů.

Jako první akcičku tohoto typu jsem pro kamarády připravil tzv. víkendový etapáček. Inspirací mi jsou první etapové závody profesionálů, kteří na nich povětšinou také ještě „ladí“ formu na důležité závody v sezóně.

Harmonogram:
1. etapa (časovka jednotlivců), pátek 17.4 odpoledne
Trasa: start Rajhradice křižovatka – Otmanov – Měnín (POZOR nájezd na hlavní silnici) – cíl Blučina hřbitov (vzdálenost 10,8 km, převýšení cca 30 metrů)

2. etapa (hromadně), sobota 18.4 dopoledne
Trasa: start Olympie – Rajhradice – Otmanov – Měnín (POZOR přejezd hlavní silnice) – Žatčany – Nesvačilka – Těšany (POZOR nájezd na hlavní silnici a pak cca 1 km po frekventované silnici kde se „nezávodí“) – Šitbořice – Nikolčice – vrcholová prémie (-5 sec) – Diváky (POZOR přejezd hlavní silnice) – Velké Hostěrádky – vrcholová prémie (-5 sec) – Bošovice – Otmanov – Milešovice – Šaratice – Zbýšov – cíl na konci obce u "cedule" (vzdálenost 62,2 km, převýšení cca 580 metrů)

3. etapa (hromadně), neděle 19.4 dopoledne
Trasa: start Olympie – Rajhradice – Blučina – Židlochovice (POZOR jede se přes náměstí a „nezávodí se“) – Žabčice – Vranovice (POZOR nájezd na hlavní silnici) – krajem Pohořelice (POZOR přejezd hlavní silnice) – Vlasatice – Branišovice (POZOR přejezd hlavní silnice) – Olbramovice – cíl (-5 sec) pod železničním viaduktem na začátku Mor. Krumlova (vzdálenost 55,2 km, převýšení cca 280 metrů)

4. etapa (časovka jednotlivců), neděle 19.4 odpoledne
Trasa: Mor. Krumlov – obora cíl na vrcholu stoupání v zatáčce u autobusové zastávky (POZOR po trase železniční přejezd) (vzdálenost 7,1 km, převýšení cca 190 metrů)

Jenom pro jistotu ještě jednou připomenu že se nejedná o závody, ale pouze o rychlý trénink. Je tu sice účelem ujet ostatním cyklistům, ale to se má realizovat pouze svojí výkonností a chytrou taktikou nikoliv riskantními a nebezpečnou jízdou. Tzn. na křižovatkách a frekventovaných silnicích se neujíždí, pokud dojde na křižovatce k rozdělení skupiny, tak se na ní čeká. Půlící čára je zeď přes kterou se za žádných okolností nejezdí. Kdo toto nebude respektovat, tak se s námi už nikdy nesveze.
Jede se samozřejmě za plného provozu, každý si musí sám nastudovat trasu, na křižovatkách nikdo a nic není. Pokusím se někoho sehnat do cíle každé etapy, ale nemohu to zaručit, takže si každý měří čas pro jistotu a kontrolu sám.Pro tento typ tréninku je přilba nutností.

Protože chci mít kontrolu nad tím kolik přijede účastníků tak vás poprosím abyste mi svoji účast potvrdili co nejdříve ZDE . Po emailu přihlášeným zájemcům pak následně také upřesním místo a čas jednotlivých srazů, případně další informace. Počet cyklistů chci omezit tak na 20-25 účastníků takže vás prosím abyste s potvrzením neváhali. Pokud se najde dostatek odvážlivců nad 40 let, tak pro ně vypíši speciální kategorii, i když za ni stejně žádné ceny nebudou.

Ostatně stejně celou tady tu srandu děláme pouze a jenom pro radost z pohybu…